Yhteystiedot

Liity postituslistallemme, jolla tiedotamme ajankohtaisista kurssi-ilmoittautumisista.
Haemme myös
kuntayhteistyökumppaneita!


Yhteystiedot

Hankkeen hallinto

Yleinen yhteydenotto-osoitteemme on info@lumatikka.luma.fi, jonka koordinoinnista vastaavat alla olevat Helsingin yliopiston ja Åbo Akademin suunnittelijat.

Mikäli olet suorittanut opintoja koko 15 op:n edestä ja tarvitset koontitodistusta, lähetä hankkeen hallinnolle sähköpostilla nimesi, mitkä kurssit olet suorittanut ja milloin (tarkkuudella syksy 2019).

LUMA-keskus Suomi / Helsingin yliopisto

Kuva Maija Akselasta

Maija Aksela

professori, LUMA-keskus Suomen johtaja
ohjelman johtaja
maija.aksela@helsinki.fi
02 941 50516  /  050 514 1450

Eveliina Hietakymi

projektisuunnittelija
ohjelman koordinointi
eveliina.hietakymi@helsinki.fi
02 941 50033 / 050 514 9190

Kuva: Joel Grandell

Susanna Toikka

projektisuunnittelija
susanna.toikka@helsinki.fi
02 941 50038 / 040 836 7337

Alisa Uusi-Kilponen

projektisuunnittelija
alisa.uusi-kilponen@helsinki.fi
02 941 50598 / 050 470 5149

Helsingin yliopiston koulutus- ja kehittämispalvelut HY+

Mikko Kivekäs

Liiketoiminta­johtaja, HY+
ohjelman verkkototeutuksen koordinointi
mikko.kivekas@hyplus.fi
050 465 9144

Yhteistyökorkeakoulujen yhteyshenkilöitä

Åbo Akadami

Ann-Catherine Henriksson
Centret för livslångt lärande (CLL) -koulutussuunnittelija, ruotsinkielisten LUMATIKKA-kurssien koordinointi
ann-catherine.henriksson@abo.fi
02 215 3295 / 046 920 2260

Itä-Suomen yliopisto

Mervi Asikainen

Mervi Asikainen

yliopistonlehtori, Itä-Suomen yliopiston LUMA-keskuksen johtaja
luma-keskus@uef.fi
029 445 3220 / 050 442 1178

Tampereen ammattikorkeakoulu

tunnistamaton hahmo

Juha Lahtinen
pedagogisten ratkaisujen lehtori, TAMK LUMATIKKA-ohjelman ammatillisen kurssin tiiminvetäjä
juha.lahtinen@tuni.fi
040 584 5035