Yhteystiedot

Liity postituslistallemme, jolla tiedotamme ajankohtaisista kurssi-ilmoittautumisista.
Haemme myös kuntayhteistyökumppaneita!


Hankkeen hallinto LUMA-keskus Suomi / Helsingin yliopisto

Yleinen yhteydeydenotto-osoitteemme on info@lumatikka.luma.fi.

Ajankohtaista: Hankehallinto on lomalla heinäkuun 2019. Yleistä yhteydenotto-osoitetta päivystävät Minna Hirvonen (minna.m.hirvonen@helsinki.fi) ja Anni Jyrinsalo (anni.jyrinsalo@helsinki.fi). Minna vastaa kysymyksiin liittyen kurssiin LUMATIKKA 1 – matematiikan polulla varhaiskasvatuksesta toiselle asteelle ja Anni kurssiin LUMATIKKA 2 – varhaiskasvatus ja esiopetus.

Ohjelman johtaja

Kuva Maija Akselasta


Maija Aksela
professori, LUMA-keskus Suomen johtaja
maija.aksela@helsinki.fi
02 941 50516  /  050 514 1450

Ohjelman koordinointi

Eveliina Hietakymi-Sandberg
projektisuunnittelija
eveliina.hietakymi@helsinki.fi
02 941 50033 / 050 514 9190

Kuva: Joel Grandell

Yhteistyökorkeakoulujen ja -yksiköiden yhteyshenkilöitä

Helsingin yliopiston koulutus- ja kehittämispalvelut HY+

Inkeri Sundqvist
verkkopedagogiikan asiantuntija
ohjelman verkkototeutuksen koordinointi
inkeri.sundqvist@helsinki.fi
02 941 54044  /  050 577 8775

Itä-Suomen yliopisto

Mervi Asikainen

Mervi Asikainen
yliopistonlehtori, Itä-Suomen yliopiston LUMA-keskuksen johtaja
luma-keskus@uef.fi
029 445 3220 / 050 442 1178

Tampereen ammattikorkeakoulu

Kaisa-Leena Ahlroth

Kaisa-Leena Ahlroth
lehtori, LUMATIKKA-ohjelman ammatillisen kurssin tiiminvetäjä
kaisa-leena.ahlroth@tuni.fi
040 665 1934

Åbo Akadami

Ann-Catherine Henriksson
Centret för livslångt lärande (CLL) -koulutussuunnittelija, ruotsinkielisten LUMATIKKA-kurssien koordinointi
ann-catherine.henriksson@abo.fi
02 215 3295 / 046 920 2260